Vše o WPC

Co je to dřevoplast

 

woodplastic-wpc-material

Zkratka WPC (Wood-plastic composite) označuje materiál, který vzniká kombinací dřevěné složky a polymeru. Hlavní výhodou kvalitního WPC kompozitu je zachování ušlechtilých vlastností dřeva a zároveň eliminování jeho slabin. Výsledný produkt je dostatečně pevný, odolný vůči vlivům počasí i mechanickým poškozením, má velkou nosnost, vyžaduje minimální údržbu a zůstává stále stejně vzhledný desítky let používání.

  

Výrobců WPC prken existuje celá řada. Při výběru vhodných WPC profilů je potřeba věnovat pozornost použité dřevěné složce a polymeru, jelikož právě užité materiály pro výrobu WPC určují výslednou kvalitu a trvanlivost terasy/plotu/obkladu. Výrobce kvalitních WPC profilů je schopen doložit certifikace a patenty.

 

WPC Woodplastic

Materiál Woodplastic je ekologický kompozitní materiál složený z dřevní hmoty a HDPE (High Density PolyEthylen), a to v poměru 60:40. Tento polyethylen s vysokou hustotou je odolný, bez zápachu, zdravotně nezávadný a recyklovatelný.

 

 

WPC vs. dřevěné terasy

Výhody dřevoplastu:

 

WOODPLASTIC-PIKTOGRAM-BEZ ÚDRŽBY-B

Minimální údržba

WPC terasy není třeba lakovat, mořit, impregnovat ani jinak opečovávat. Úplně postačí jednou ročně omýt prkna proudem čisté vody, případně jemným saponátem, je-li terasa například poznamenaná grilovací sezónou.

 

 

WOODPLASTIC-PIKTOGRAM-BEZPEČNOST-B

Bezpečnost

Na WPC terase si nikdy nezadřete třísku. Zranit se nemůžete ani o hřebík nebo šroubek, protože WPC prkna jsou uchycena zespoda klipy, se kterými nepřijdete vůbec do styku. Terasy Woodplastic mají navíc protiskluzový povrch, takže jsou bezpečné i v blízkosti bazénu nebo vířivky.

 

 

WOODPLASTIC-PIKTOGRAM-IMITUJE DŘEVO-B

Nezávadnost

V otázce dopadu na životní prostředí jdou dřevoplastové terasy ruku v ruce s dřevěnými terasami, ne-li ještě o krok napřed – WPC terasy totiž není třeba lakovat ani jinak chemicky ošetřovat. Všechny výrobky Woodplastic mají certifikaci PEFC.

 

                                                                    

WOODPLASTIC-PIKTOGRAM-ZÁRUKA-B

Životnost a odolnost

Ať už si terasu necháte instalovat u vody (chlorované nebo i slané), či třeba na chatě v horách, prkna budou stále jako nová. Terasy Woodplastic hravě odolávají rozmarům počasí a jiným vnějším vlivům. Kvalitu teras Woodplastic již léta prověřují zákazníci po celém světě – bosou nohou na molech v přístavech i v lyžácích na svazích hor. Výrobce si za svými produkty stojí a poskytuje záruku 25 let.

 

 

Česká výroba, americká licence

Výhoda materiálu českého výrobce spočívá ve vysoké kvalitě a flexibilitě výroby. Přesnost a preciznost provedení zajišťuje laserová technologie patentovaná americkou společností Strandex Corporation.

 

Technologie výroby

Materiál WPC vzniká spojením dřevěné složky (vláken/moučky) s polymery HDPE. Spojení obou základních materiálů pro výrobu směsi zajišťují další složky (barvivo + UV stabilizace + lepidlo), které jsou v celkém objemu prakticky zanedbatelné, ale velmi efektivní. Proces spojení všech složek probíhá za vysokých teplot; konečný WPC profil vzniká protlačením tryskou, následně je schlazen a jeho povrch upraven do konečné podoby.

 


 

Testování a certifikace

 

ISO 9001 - Certifikace výrobků Woodplastic dle mezinárodní normy řízení kvality

woodplastic-vyroba


PEFC - Materiál Woodplastic pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.


Stavební technické osvědčení č. STO – AO 224 – 820/2017 (terasová prkna)


Stavební technické osvědčení č. 010 – 035107 (obklady)


Migrace částic – Institut pro testování a certifikaci (Zlín, ČR)


Povrchová tvrdost a mikrobiologická odolnost – Ústav teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR (Telč, ČR)


Rozměrová stálost a odolnost proti proražení – Technický a zkušební ústav stavební Praha (Praha, ČR)


Protiskluzová odolnost – Vývojová a zkušební laboratoř Holztechnologie GmbH (Drážďany, Německo)


Testy stárnutí – Laboratoře Strandex Corporation (USA), Institut pro testování a certifikaci (Zlín, ČR), vlastní výzkumná laboratoř WoodPlastic® (Bukovany, ČR)

 


 

Zpět do obchodu